Suvorov - fotbalistul anului 2011

Cititorii blogului l-au desemnat pe Alexandru Suvorov drept cel mai bun fotbalist moldovean al anului 2011.
    Suvorov a acumulat 122 de voturi din totalul de 363, ceea ce reprezintă 33% din 100. Pe locul secund s-a clasat Gheorghe Andronic cu 91 de voturi, iar ultimul loc de pe podium i-a revenit lui Ghenadie Orbu cu 31 de voturi.
Cel mai bun fotbalist de anul trecut, Alexandru Epureanu a ocupat locul 4 cu 29 de voturi, cu 2 mai mult decât Igor Armaș, care a încheiat Top-5.
    Alexandru Suvorov are 24 de ani și joacă la echipa Cracovia (Polonia). El a fost golgheterul naționalei Moldovei în preliminariile pentru Euro 2012, reușind să marcheze 4 goluri. Suvorov a mai jucat la echipele Sheriff și FC Tiraspol.